Kolejne udane wydarzenie za nami. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo!

Konferencja: Od budownictwa pasywnego do budownictwa powszechnego byla kontynuacją niezwykle popularnego Forum Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego organizowanego przez Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny w ostatnich latach. W tym roku, celem naszej konferencji było pokazanie, że dzięki rozwojowi technologii projektowej i budowlanej oraz dzięki zakumulowanej wiedzy i doświadczeniom zbieranym przez ostatnie 25 lat, standard budownictwa pasywnego dojrzał na tyle, by stać się powszechnym sposobem budowania zarówno małych jak i dużych obiektów.

Konferencja nasza była skierowana głównie dla inwestorów indywidualnych i samorządowych, choć zagadnienia i przykłady poruszane na pewno pozwolą uzupełnić wiedzę również profesjonalistom z branży (architektom, projektantom, wykonawcom). Wydarzenie, jak zawsze, będzie świetną okazją na dyskusje i wymianę doświadczeń ze specjalistami z Polski i zza granicy. Rolą specjalistów będzie zaprezentowanie najlepszych praktyk w dziedzinie budownictwa pasywnego. Prezentowane przykłady dotyczyć będą zarówno budowy nowych jak i termomodernizowania istniejących obiektów.

Na konferencji omówione zostaną również zmieniające się prawne i finansowe warunki wsparcia dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego w naszym kraju.

Wydarzenie odbywało się bę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Pawilonie 15, Sala 1AB

Tylko na tej konfrencji, osoby, które zarejestrowały się za pomocą elektronicznego formularza i przybyły na Konferencję otrzymały darmowy egzemplarz poradnika „Budynki pasywne: jak tanio i bez problemów zbudować obiekt zrównoważony”. Książka ta jest pierwszą na świecie publikacją w tym temacie rozszerzoną o mobilną aplikację rzeczywistości rozszerzonej! Dzięki, aplikacji Pasywne 3D czytelnicy posiadający smartfona będą mogli poznać zasady i technologie stosowane w budynkach pasywnych za pomocą wirtualnego modelu rzeczywistego obiektu w tym standardzie.

Zdjęcia z Konferencji:

Otwarcie konferencji


Otwarcie konferencji - Bartosz Królczyk, prezes Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny


Tomasz Pyszczek, Architektura Pasywna


Michał Chwastek, Zastępca Burmistrza SłomnikAgnieszka Figielek, Pasywny M2


ORGANIZATOR
Wielkopolski Dom Pasywny
DOFINANANSOWANIE
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
PARTNERZY GŁÓWNI
Fakro
Izodom 2000 Polska
Viessmann
Projekt i realizacja: Pasywny+, 2016