Wystawa: 'Dom przyszłości' Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa na IV Konferencję: Budownictwo Pasywne. Budownictwo zielone. organizowaną przez Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny na terenie targów POL-ECO SYSTEM w dniach 18-19 października 2017 roku. W tym roku podtytuł konferencji i towarzyszącej jej wystawie to: "Budynek przyszłości. Ekologiczne rozwiązania architektoniczne i instalacyjne". W czasie wydarzenia zaprezentujemy realizowane w Wielkopolsce przykłady super energooszczędnych obiektów, zarówno nowo budowanych jak i termo-modernizowanych. W budynkach tych wykorzystane zostały rozwiązania redukujące negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne poprzez radykalne zmniejszenie zużycia energii oraz wykorzystanie tzw. "zielonych" technologii budowlanych.

Wystawa: 'Dom przyszłości'

Dzięki przenoszeniu na polski grunt najlepszych europejskich praktyk oraz dzięki rozwojowi rodzimych technologii i wiedzy budowlanej, wznoszenie nowych budynków, a także termo-modernizacja już istniejących obiektów tak by spełniały wymogi budynków zeroenergetycznych stało się opłacalne ekonomicznie. Wykorzystanie tych rozwiązań przez osoby indywidualne, biznesy i samorządy jest dziś przejawem zwykłej gospodarności, a ich stosowanie na większą skalę przyczynia się do rozwoju lokalnego przemysłu budowlanego i do ograniczenia bezproduktywnego z punktu widzenia społeczności lokalnych transferu publicznych funduszy do zewnętrznych dostawców energii.

Życzę Państwu owocnego zwiedzania wystawy i zdobycia nowej wiedzy na konferencji.

Prezes Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny

Organizator:
Wielkopolski Dom Pasywny
Dofinansowanie:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Patronat:
Senator Rotnicka Marszałek Województwa Wielkopolskiego Prezydent Miasta Poznania Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski
Projekt i realizacja: Pasywny Plus 2017