Warsztaty: 'Dom przyszłości' Równolegle do wystawy, w dniach 17 i 18 pażdziernika odbędzie się konferencja pod tytułem: "Budynek przyszłości. Ekologiczne rozwiązania architektoniczne i instalacyjne.", na której eksperci-praktycy wytłumaczą zasady działania, korzyści oraz proces doboru technologii używanych w budynkach przyszłości. Oba wydarzenia mają na celu zaprezentowanie najnowszych rozwiązań w budownictwie niskoenergetycznym stosowanych skutecznie na terenie naszego województwa. W tym roku w czasie konferencji przybliżymy dwa nowe projekty realizowane w Wielkopolsce:

  • nowo budowane przedszkole w standardzie pasywnym powstające w Kościanie
  • kompleksową termomodernizację historycznej kamienicy w Poznaniu do standardu EnerPHit
W tym roku przewidujemy udział ok. 150 uczestników - osób indywidualnych, przedstawicieli samorządów, architektów, oraz przedstawicieli branży budowlanej, samorządowców i osób indywidualnych. Nagrania wideo konferencji oraz prezentacje będą dostępne na stronie Stowarzyszenia po zakończeniu targów POL-ECO SYSTEM.

Publikacja konferencyjna zawierająca streszczenia prezentacji i artykuły z warsztatów w wersji .pdf dostępny jest pod linkiem.

Program konferencji w wersji .pdf dostępny jest pod linkiem.

Program warsztatów

Organizator:
Wielkopolski Dom Pasywny
Dofinansowanie:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Patronat:
Senator Rotnicka Marszałek Województwa Wielkopolskiego Prezydent Miasta Poznania Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski
Projekt i realizacja: Pasywny Plus 2017