Opis Konferencji

Szanowni Państwo,
W imieniu Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zapraszamy Państwa na Konferencję: Wsparcie finansowe i potencjał inwestycji w budynki energooszczędne i pasywne w Wielkopolsce

Konfefrencja odbędzie się 16 września 2013 roku w godz. od 10:00 do 14:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, ul. Niepodległości

Budownictwo niskoenergetyczne jest jednym z priorytetów UE do roku 2020. Dyrektywa unijna 2010/31/EU o charakterystyce energetycznej budynków narzuca na kraje członkowskie by od 1 stycznia 2019 roku wszystkie nowe budynki użyteczności publicznej były budowane w standardzie niemal zero energetycznym, a od 1 stycznia 2021 roku wszystkie nowo budowane obiekty spełniały takie kryteria. Aby tak mogło się stać, już teraz niezbędne są działania mające na celu zwiększenie świadomości lokalnych władz samorządowych, firm i osób indywidualnych  dotyczącyej zagadnień związanych z  budownictwem niskoeneretycznym, a także możliwości finansowania tego typu inwestycji. W tym roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozpoczyna dwa programy wsparcia dla budynków niskoenergetycznych dla osób indywidualnych i dla podmiotów publicznych. Konferencja ta ma przybliżyć te dwa programy potencjalnym beneficjentom, a także zaprezentować możliwości rozwoju gospodarczego płynące z budownictwa pasywnego i energooszczędnego w Wielkopolsce.

Konferencja będzie skierowana do grupy docelowej złożonej z przedstawicieli jednostek samorządów lokalnych jak i indywidualnych inwestorów zainteresowanych programem dotacji NFOŚiGW.
Każdy z uczestników konferencji otrzyma drukowaną wersję publikacji konferencyjnej zawierająca artykuły dotyczące tematyki wystąpień.

Złoszenia na Konferencję należy dokonać do 10 września 2013 roku korzystając z elektronicznego formularza.
ul. Piekary 19
61-823 Poznań
+48 61 853 62 48
sekretariat@waze.pl
Organizator:
Wielkopolski Dom Pasywny
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Współfinansowanie:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
BOŚ Bank SA
Steico
Dalkia SA
Projekt i realizacja: Bartosz Królczyk 2013