PASYWNE 3D

Rzeczywistość rozszerzona to technologia dynamicznego renderowania interaktywnych obiektów 3D, pozwalająca na zaawansowaną prezentację multimedialną różnego rodzaju treści. Zjawisko rzeczywistości rozszerzonej polega na tym, że aplikacja mobilna uruchamia kamerę smartfonu/tabletu. Po jej skierowaniu na okładkę i strony publikacji, aplikacja pozwala na wirtualne osadzenie interaktywnych treści w fizycznej przestrzeni. W ten sposób osiąga się efekt nie osiągalny innymi sposobami - wysoce wydajne i bardzo atrakcyjne zobrazowanie za pomocą wirtualnej makiety zasady działania budynku pasywnego oraz stosowanych w nim materiałów, komponentów i technologii. Aplikacja PASYWNE3D pozwala użytkownikowi wizualizację modelu 3D rzeczywistego budynku w standardzie pasywnym powstającego na Podkarpaciu. W każdej ze scen, użytkownik może obracać oraz przybliżać pokazywany detal, a także uzyskać dodatkowe informacje za pomocą multimedialnego opisu.

Dzięki prostemu menu i możliwości łatwego manipulowania (przybliżania-oddalania i obracania) obiektami w rzeczywistości rozszerzonej użytkownik PASYWNE3D jest w stanie zrozumieć nawet najtrudniejsze z zagadnień technicznych stosowanych w budynkach pasywnych.

Kliknij TU by obejrzeć zrzuty z ekranu (screenshots) z aplikacji PASYWNE3D wraz z opisem jej funkcjonowania.

Użytkownik aplikacji PASYWNE3D pozna 8 zasad działania budynków w standardzie pasywnym oraz technologie w nim stosowane. Specjalnie oznaczone strony poradnika BUDYNKI PASYWNE. Jak tanio i bez problemów zbudować budynek zrównoważony pozwalają na rozszerzenie tekstowej treści o wirtulalne modele 3D

Instruukcja Pasywne 3D

Wielkopolski Dom Pasywny
(kliknij i wydrukuj okładkę)

Aby móc korzystać z funkcji rzeczywistości rozrzerzonej, nie muszą Państwo posiadać poradnika: BUDYNKI PASYWNE. Jak tanio i bez problemów zbudować budynek zrównoważony. Wystarczy wydrukować tylną okładkę poradnika i najęchać na nią smartfonem z uruchomioną aplikacją PASYWNE3D i użyć przycisku umieszczonego w prawym-dolnym rogu aplikacji:

Rzeczywistość rozszerzona

Teraz mogą Państwo bawić się wirtualnym obiektem tak jakby był on zbudowany na kartce papieru!
Organizatorzy:
Wielkopolski Dom Pasywny
Dofinansowanie:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Patronat:
Marszałek Województwa Wielkopolskiego
Projekt i realizacja: Pasywny +, 2015