Dom z ogrodem zimowym

Wystawa "Budynek przyszłości" jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym przez Stowarzyszenie przy okazji trwania wydarzeń targowych takich jak: Budma, Greenpower i POL-ECO SYSTEM. Wystawa prezentuje nowoczesne budynki mieszkalne oraz obiekty użyteczności publicznej zaprojektowane i zrealizowane przez członków Stowarzyszenia.

Dom z ogrodem zimowym

Budynki prezentowane na wystawie, jako jedne z pierwszych w Polsce zostały zaprojektowane i wykonane w standardzie Passive House Plus, dzięki czemu zapewniają użytkownikom najwyższy komfort, ekonomikę budowy, trwałość i zerowe rachunki za energię.

Wystawa: 'Dom przyszłości'

Dodatkowo, zastosowanie naturalnych materiałów oraz wykorzystanie lokalnych odnawialnych źródeł energii, do minimum ogranicza oddziaływanie budynków na środowisko przyczyniając się do poprawy zdrowia oraz polepszenia warunków życia i pracy lokalnej społeczności.

Przedszkole pasywne

Wystawa "Budynek przyszłości" ma na celu zaprezentowanie technologii i zasad zastosowanych w projekcie oraz zapromowanie idei zrównoważonych, dodatnio-energetycznych budynków w standardzie pasywnym wśród uczestnikom targów. Wystawa ma charakter multimedialny łącząc tradycyjne technologie wystawiennicze (stoisko z makietą budynku) z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi. Jednocześnie wystawa będzie doskonałą okazją do rozmów między odwiedzającymi, a ekspertami zajmującymi się technologiami zrównoważonego budownictwa pasywnego na codzień.

Fotoreportaż z pirwszej edycji wystawy pt.: "Dom Przyszłości" na targach POL-ECO SYSTEM 2016 znajdą Państwo pod linkiem.

Organizator:
Wielkopolski Dom Pasywny
Dofinansowanie:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Patronat:
Senator Rotnicka Marszałek Województwa Wielkopolskiego Prezydent Miasta Poznania Związek Powiatów Polskich
Projekt i realizacja: Pasywny Plus 2017